Wyposażenie gabinetu Dentalium Wrocław :

  • Aparat RTG - Sirona Heliodent Plus
  • Wizjografia Sirona Xios Plus
W dzisiejszych czasach zdjęcie RTG zębów jest nieodłączną częścią badania lekarskiego. Nowoczesne czujniki, takie jak w naszym gabinecie, pozwalają na krótszy czas ekspozycji (nawietlania) oraz wielokrotne zmniejszenie dawki napromieniowania, do tak niskiego stopnia, że dużo bardziej ryzykowne jest zapalenie jednego papierosa niż wykonanie jednego zdjęcia RTG . Dzięki radiowizjografii możemy natychmiast po wykonaniu, obejrzeć bardzo wysokiej jakości zdjęcie bezpośrednio na ekranie komputera. Radiografia cyfrowa pozwala tak różnorodnie przetworzyć obraz komputerowo, by uzyskać jak najwięcej cennych medycznie informacji w celu postawienia szybkiej i profesjonalnej diagnozy. Nowoczesne oprogramowanie daje moliwość archiwizowania otrzymywanych obrazów, jak również wprowadzania danych pacjenta i lekarza prowadzącego, katalogowanie ich, wprowadzanie opisów, pomiar długości, regulację kontrastu, pomniejszenia, powiększenia obrazu w celu uwidocznienia najmniejszych detali.
W naszym gabinecie, w celu zwiększenia efektywnoci diagnostyki, przy każdym pierwszym badaniu stomatologicznym, wykonywane są standardowo zdjęcia skrzydowo-zgryzowe, dzięki czemu uwidoczniona zostaje próchnica na powierzchniach stycznych zębów, często niemożliwa do wykrycia standardowymi metodami.

  • System maszynowego opracowania kanałów , wypełnienia metodą termicznej gutaperki Obtura i System B


O sukcesie leczenia endodontycznego (kanałowego) zębów decyduje dokładne opracowanie oraz szczelne wypełnienie kanałów zęba. Najlepszym stosowanym do tego materiałem jest gutaperka. System termicznej gutaperki Obtura i System B pozwalają na bardzo precyzyjne, trójwymiarowe wypełnienie kanałów korzeniowych gorącą gutaperką. Jest to jedna z najszczelniejszych metod wypełniania kanałów znana współczesnej endodoncji, która znakomicie współgra z mechanicznym opracowaniem kanałów. Warto zaznaczyć, że temperatura wyzwalana podczas stosowania metod termicznych jest uznawana za bezpieczną dla otaczajcych tkanek.

  • Komputerowy system bezbolesnych znieczuleń - SleeperOne


Urządzenie do wykonywania znieczuleń, sterowane komputerowo zapewniając maksymalny komfort i bezbolesność podczas wykonywania tego zabiegu. Pozwala na doskonałe znieczulenie tkanek wokół zęba, nie powodując znieczulenia policzków i warg, co jest bardzo wygodne dla pacjenta. Doskonała alternatywa do wykonywania znieczulenia u dzieci oraz osób wyjątkowo wraliwych na ból, gdyż gwarancja bezbolesności zabiegu pozwala dodatkowo na eliminację stresu związanego z wizytą u stomatologa.

  • Endometr Raypex


Dzięki temu urządzeniu możliwe jest dokładne określenie długości kanału korzeniowego zęba podczas leczenia endodontycznego (kanałowego), co wpływa na jakość oraz skuteczność przeprowadzonego zabiegu u pacjenta.

  • Lupy stomatologiczne


Czy kto wyobraża sobie chirurgię okulistyczną bez powiększenia?? A przecież zarówno oko jak i ząb to powierzchnia ok 1 cm2. Lupy pozwalaj nam dostrzec znacznie więcej niż oko nieuzbrojone, poprawiając precyzję wykonywanych zabiegów oraz jakość pracy lekarza stomatologa.

  • Mikroskop zabiegowy - Seliga CSALupy czasami nie wystarczają, dlatego do najbardziej precyzyjnych prac korzystamy z mikroskopu zabiegowego. Pozwala on powiększyć obraz nawet 20 razy . Dzięki temu możliwe stają się takie zabiegi jak usunięcie złamanego narzędzia z kanału, przykrycie perforacji zęba, mikroresekcja , mikrochirurgia. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest dokładniejsze (dzięki kontroli wzrokowej),a co za tym idzie jego przewidywalność wzrasta w porównaniu do standardowego postępowania. Mikroskop jest również wyposażony w tor wizyjny , który umożliwia dokumentację zdjeciową.

  • Lampa do wybielania

Lampa do wybielania pozwala na znacznie szybsze (w porównaniu do stadardowego) wybielanie zębów. Zęby mogą zostać wybielone już na jednej wizycie , dzięki czemu czas wyrzeczeń ( w postaci białej diety, nadwrazliwości) zostaje takze skrócony.

Galeria Zdjęć

Gdzie Jesteśmy


"Dentalium" Gabinet Stomatologiczny na większej mapie

Kontakt z Nami

Zapraszamy do rejestrowania się telefonicznie lub mailowo

Adres: ul. Grabiszyńska 241
(budynek NZOZ Medycyna Pracy za Lidlem)
Miasto: 53- 234 Wrocław
TELEFON: 783-387-237
E-mail: mb@dentalium.wroclaw.pl
. mo@dentalium.wroclaw.pl