Skuteczna stomatologia chirurgiczna - Wrocław Krzyki

Zakres wykonywanych usług:

  • usuwanie zębów mlecznych i stałych (ekstrakcje)
  • usuwanie zębów mądrości (ósemek)
  • odsłanianie zębów zatrzymanych w kości
  • hemisekcje, radektomia
  • zabieg „ostatniej szansy” dla zębów wielokorzeniowych w sytuacji, gdy nie jest możliwe prawidłowe leczenie endodontyczne (kanałowe) jednego z korzeni lub jeśli jeden z korzeni posiada zmiany zapalne niepoddające się leczeniu zachowawczemu. Radektomia polega na odcięciu całego problematycznego korzenia, zaś hemisekcja to usunięcie połowy zęba wraz z jednym z korzeni – pozostała część zostaje odbudowana za pomocą korony protetycznej.
  • podcinanie wędzidełek warg oraz języka
  • plastyka połączeń z zatoką szczękową.
  • resekcje wierzchołka korzenia, Resekcja korzenia polega na odcięciu wierzchołka korzenia zęba wraz ze zmianą zapalną wokół niego oraz zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Proces ten można wspomóc zastosowaniem materiału pobudzającego odbudowę kości.
  • zabiegi z zastosowaniem tzw. podsypek kostnych, preparatów kościotwórczych (sterowana regeneracja tkanek)

chirurgia stomatologiczna na najwyższym poziomie

Chirurgia stomatologiczna na najwyższym poziomie

Chirurgia stomatologiczna to dział medycyny poświęcony wykonywaniu zabiegów w obszarze jamy ustnej. Choć nazwa stomatologia przywołuje automatycznie skojarzenia z uzębieniem, to operacje na zębach nie są wyłącznym kierunkiem działań lekarzy tej specjalności. Zabiegi dotyczą także żuchwy oraz szczęki. Przez wielu, chirurgia stomatologiczna, określana jest medycyną ratunkową lub ostatniej szansy, ponieważ podejmowana jest w przypadkach, gdy wszelkie inne sposoby leczenia zawiodły lub z różnych przyczyn nie są dostępne. Stomatologia chirurgiczna nie wynika wyłącznie z lat zaniedbań pacjenta, który poprzez brak regularnej kontroli oraz brak wystarczającej higieny jamy ustnej utracił szansę na skuteczne leczenie zachowawcze, czyli standardowe leczenie dentystyczne. Nierzadko zabiegi podejmowane są w wyniku przebytych przez pacjenta chorób i ich skutków dla stanu jamy ustnej.

Stomatologia chirurgiczna obarczona jest wysokim poziomem lęku po stronie pacjenta. Nie dość, że w wielu przypadkach zwykła wizyta u specjalisty kojarzy się z nieprzyjemnym bólem i dyskomfortem, to myśl o wykonywanym zabiegu potęguje negatywne odczucia. Mając na uwadze dobre samopoczucie pacjenta, a przede wszystkim jego komfort psychiczny, nasi stomatolodzy we Wrocławiu, dokładają wszelkich starań, by cały proces przebiegał profesjonalnie, a jednocześnie przyjemnie dla obu stron, ograniczając odczucia bólowe pacjenta do minimum. Na każdym etapie leczenia w klinice DENTALIUM Wrocław Krzyki pacjent otrzymuje wyczerpującą informację na temat przebiegu leczenia, podejmowanych metod oraz ewentualnych zaleceń po zabiegu. Każdy zabieg odbywa się po wcześniejszej aplikacji znieczulenia miejscowego, a jeśli istnieje taka potrzeba, dochodzi do znieczulenia ogólnego pod okiem anestezjologa. Komfort pacjenta stanowi nadrzędny cel każdego naszego lekarza stomatologa, dlatego stawiamy na poprawną komunikację z pacjentem oraz szczegółowe zapoznanie go z procesem leczenia oraz ograniczenie bólu, dzięki stosowaniu znieczulenia.