Protetyka stomatologiczna i licówki we Wrocławiu

Utrata zębów, bez względu na to jaki był tego powód, powoduje wiele niekorzystnych skutków. Braki zębowe są przede wszystkim przyczyną przesuwanie się pozostałych zębów w miejsce brakującego, co wiąże się z istotną zmianą w wyglądu uzębienia. W wyniku tego procesu dochodzi także do zmian w wyglądzie twarzy i estetyce uśmiechu. Niewątpliwie zwiększa się także ryzyko pojawienia się próchnicy, jak również chorób dziąseł i przyzębia. Właśnie dlatego każda utrata zęba, zarówno w wyniku ekstrakcji, urazu czy wypadku, jak również z innych przyczyn wymaga szybkiego uzupełnienia braków zębowych. Nowoczesna protetyka stomatologiczna ma ogromne możliwości odbudowy czy też odtworzenia brakujących zębów, a tym samym przywrócenia pięknego, estetycznego uśmiechu.

Wrocław, to miasto w którym zlokalizowany jest nasz nowoczesny gabinet stomatologiczny wyposażony w innowacyjny, zaawansowany technologicznie sprzęt. Protetyka stomatologiczna to jedna z naszych specjalizacji. Zgłaszający się do nas pacjenci z brakami zębowymi mogą liczyć na ich odbudowę lub rekonstrukcję. W rezultacie naszych działań pacjent znów może się cieszyć prawidłowym zgryzem, a przede wszystkim pięknym uśmiechem. Nowoczesna protetyka dysponuje możliwościami, które pozwalają stworzyć uzupełnienia zębowe dopasowane do potrzeb każdego pacjenta, które nie tylko prezentują się estetycznie, ale także funkcjonalnie służą. Co więcej, ich cena nie jest zbyt wygórowana, a nowoczesne materiały wykorzystywane do odbudowy zniszczonych czy utraconych zębów są niezwykle trwałe, dlatego uzupełnienia protetyczne z nich wykonane świetnie i długotrwale się sprawdzają.

Wstawianie zębów i licówek - Wrocław Krzyki

Wbrew pozorom wstawianie zębów nie musi być rujnującym nasze portfele zabiegiem. Każdy z nas ma inne potrzeby i inne możliwości, dlatego nasz gabinet stomatologiczny w mieście Wrocław dopasowuje ofertę do możliwości każdego przyszłego pacjenta. To, ile w rzeczywistości wyniesie cena zabiegu, wynika z trudności, jakie wynikają z aktualnego stanu uzębienia i korzeni zębowych oraz od rodzaju wykorzystywanego materiału lub sposobu uzupełnienia. Wśród wielu możliwości znajdziemy licówki, mosty, korony protetyczne, czy wkłady koronkowo-korzeniowe. Każdy ze sposobów jest dobierany indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również indywidualnie do życzenia i możliwości finansowych klienta. Koszt wstawienia zęba waha się w granicach od 400 zł do nawet 1500 zł za sztukę. Najtańsze są wkłady koronowo-korzeniowe lub korony metalowe, a najdroższe korony porcelanowe, czy teleskopowe. Zdarza się, że pacjent wybiera dla swojego komfortu droższą wersję, na którą zbiera, odkładając co miesiąc z niewielkiej wypłaty. W klinice stomatologicznej Dentalium wstawianie zęba jest o wiele prostsze. Gabinet oferuje rozłożenie płatności na raty, dzięki czemu uzyskują Państwo przepiękny uśmiech już w niedługim czasie, dokonując spłaty w dogodnych dla siebie ratach. Nie bójmy się pytać, a tym bardziej nie odkładajmy dbania o stan swojego uzębienia na później. Wstawienie zęba to zabieg stomatologii estetycznej, który ma ogromny wpływ na nasz stan psychiczny, ale i codzienny komfort na przykład podczas jedzenia.

licówki porcelanowe wrocław cennik


Licówki

Licówki stosuje się w celu skorygowania kształtu, koloru oraz wielkości zębów. Słynny hollywoodzki uśmiech to właśnie efekt wstawienia licówek. Licówka to nic innego jak bardzo cienka warstwa materiału cementowana następnie na przednią powierzchnię zęba, tak aby poprawić jego wygląd estetyczny. Aby osiągnąć optymalny efekt w postaci idealnego uśmiechu, zazwyczaj wykonuje się licówki porcelanowe. Istnieje również możliwość wykonania ich z kompozytu. Zwykle robi się około 6 lub nawet 8 licówek w przedniej części łuku zębowego.

protetyka stomatologiczna wrocław

Korony protetyczne - odbudowa zębów we Wrocławiu

Niekiedy zdarza się, że tracimy ząb na skutek nieszczęśliwego wypadku lub zaawansowanej próchnicy, kiedy to zmuszeni jesteśmy do jego ekstrakcji. Nie oznacza to jednak, iż nie możemy przywrócić sobie pięknego oraz zdrowo prezentującego się uśmiechu. Możliwości takie daje nam odbudowa zębów i zastosowanie korony protetycznej. Dzięki tej technice istnieje możliwość szybkiego uzupełnienia braków w uzębieniu oraz nadania im pożądanego wyglądu. Ząb jest zbudowany z korzenia znajdującego się głęboko w kości tkwiącej dziąśle oraz korony, która jest widocznym dla nas elementem uzębienia. Nawet jeżeli doszło do jej znacznego uszkodzenia, możliwa jest odbudowa zęba. W sytuacji, kiedy nie można zrekonstruować zęba za pomocą światłoutwardzalnego kompozytu, konieczne jest zastosowanie korony protetycznej. To rozwiązanie dla osób, których korona została złamana na skutek urazu lub postępujących zmian próchnicowych. Korona protetyczna może być także zastosowana, jeżeli chcemy poprawić estetykęuzębienia, które uległo przebarwieniom. Założenie korony protetycznej to część leczenia implantologicznego. Jest ona zacementowana na stałe, dlatego nie ma możliwości korekty jej położenia czy też kształtu. Cena korony protetycznej zależy od materiału z jakiego zostanie wykonana. Wrocław to miasto, gdzie kompleksowe usługi z zakresu implantologii świadczy klinika stomatologiczna Dentalium Stomatologia. To tutaj najlepsi specjaliści bezboleśnie oraz bezstresowo przywrócą szeroki uśmiech i poprawią komfort życia pacjenta.


Mosty

Most protetyczny jest imitacją utraconego zęba i powstaje poprzez przymocowanie korony do sąsiednich zębów. Most składa się zazwyczaj z dwóch koron protetycznych po obu luki zębowej, które służą jako filary. Takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne, nawet do 3 brakujących zębów osadzonych obok siebie.

Wkłady koronkowo-korzeniowe

Wkłady koronowo-korzeniowe to odpowiednie uzupełnienia protetyczne, które wzmacnia częściowo lub też całkowicie złamanego zęba. W sytuacji, kiedy pozostałe ponad kością i dziąsłem tkanki zęba występują w małej ilości, wykonanie odbudowy przy pomocy wypełnienia, korony lub też mostu jest obciążone bardzo dużym ryzykiem złamania się reszty zęba, a często jest to całkowicie niemożliwe. W takiej sytuacji niezbędne jest wykonanie odpowiedniego wkładu koronowo-korzeniowego, który będzie przenosił siłę żucia bezpośrednio do samego korzenia zęba.


Protezy

Protezy zębowe są stosowane w celu uzupełniania brakujących zębów lub tkanek zęba. Protezy dentystyczne odtwarzają zniszczone części zęba lub też kilku zębów i pozwalają na przywrócenie możliwości prawidłowego żucia pokarmów, jednocześnie pozwalają pacjentowi osiągnąć zadowalający wygląd estetyczny i prawidłową wymowę słów.

Prace protetyczne na implantach

Wykonanie prawidłowej odbudowy protetycznej imitującej utracone zęby pacjenta to główny cel leczenia implantoprotetycznego. Typ, liczba oraz położenie implantów w kości w trakcie chirurgicznej fazy leczenia jest odpowiednio podporządkowane zaprojektowanej wcześniej pracy protetycznej. Na ogół możemy wykonać tymczasową odbudowę z odpowiedniego tworzywa sztucznego, aby zaopatrzyć pacjenta w zęby na czas gojenia się implantów. Po uzyskaniu odpowiedniego efektu możemy przystąpić do wykonania głównej pracy protetycznej.