Endodoncja Leczenie kanałowe zębów - Wrocław Krzyki


Leczenie kanałowe (endodontyczne) wykonujemy, gdy dojdzie do zapalenia miazgi, najczęściej z powodu próchnicy, co objawia się bólem zęba. Niejednokrotnie jest on na tyle silny, że nie pomagają żadne środki farmakologiczne, a leczenie kanałowe jest jedyną możliwą alternatywą na uratowanie takiego zęba przed usunięciem.Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu komory zęba i systemu kanałów korzeniowych z zainfekowanej miazgi (sieć naczyń krwionośnych i nerwów). Zabieg wykonywany jest w osłonie koferdamu- lateksowej gumy, która zapobiega dostaniu się śliny i bakterii do opracowywanego zęba.

Dzięki zastosowaniu komputerowego systemu znieczulenia Sleeper One wszystkie zabiegi wykonywane w naszym gabinecie we Wrocławiu mogą być przeprowadzone bezboleśnie. Wrocław Krzyki - tu nas znajdziesz.

Oczyszczanie mechaniczne kanałów korzeniowych przeprowadzane jest przy użyciu specjalnychnarzędzi ręcznych, maszynowych i ultradźwięków, natomiast czyszczenie chemiczne przeprowadza się przy użyciu różnych preparatów mających na celu zabicie bakterii i rozpuszczenie składników organicznych. Całość leczenia odbywa się pod kontrolą endometru (elektroniczny przyrząd do określania długości kanałów). Aby poprawić precyzję wykonywanych zabiegów często w naszej pracy wykorzystujemy lupy stomatologiczne oraz mikroskop.

Ostatecznie opracowane kanały korzeniowe są wypełniane metodą termicznej gutaperki. Jest to jedna z najszczelniejszych metod wypełniania kanałów znana współczesnej endodoncji, która znakomicie współgra z mechanicznym opracowaniem kanałów. Warto zaznaczyć, że temperatura wyzwalana podczas stosowania metod termicznych jest uznawana za bezpieczną dla otaczających tkanek.

Leczenie kanałowe wymaga precyzji. Stąd na każdym z etapów wykonujemy w miarę potrzeby zdjęcia rtg, dzięki czemu zawsze możemy ocenić poprawność leczenia. Mimo tego cena zabiegu nie jest zawyżona.

Drogi pacjencie, oprócz poprawnego leczenia endodontycznego równie ważna jest późniejsza odbudowa zęba. Dzięki szczelnej, solidnej odbudowie protetycznej zęba, reinfekcja (powtórne zakażenie) kanałów jest znacznie trudniejsza, a leczenie martwego zęba będzie efektywniejsze i trwalsze. Leczenie kanałowe to warta wykorzystania szansa przy poważnych uszkodzeniach uzębienia.