Implanty stomatologiczne zębów - Wrocław Krzyki


Implantologia jako część stomatologii jest bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną. Implanty zębów zaczęły z dużym powodzeniem zastępować korony, mosty i protezy uzębienia, dając o wiele trwalszy, naturalniejszy i przede wszystkim bardziej estetyczny efekt wizualny. Gabinet stomatologiczny Dentalium mieszczący się we Wrocławiu posiada wykwalifikowaną kadrę lekarzy stomatologów, którzy dzięki stałemu dokształcaniu się i rozwojowi zawodowemu, mogą zaoferować Państwu najwyższy poziom usług i najlepszy sposób na uzupełnienie braków zębowych, jakim są implanty stomatologiczne. Jeśli interesuje Państwa koszt usługi, to ceny wyszczególnione zostały w cenniku dostępnym na naszej stronie internetowej.

Implanty składają się z trzech części - implantu, łącznika oraz korony protetycznej. Zabieg przeprowadzany przez naszych specjalistów polega na umieszczeniu w kości specjalnego implantu, tak aby odbudować porcelanową koronę. Część umieszczana w kości szczęki bądź żuchwy wykonana jest z tytanu, który jest materiałem obojętnym dla organizmu pacjenta. Specjalna powierzchnia implantu umożliwia prawidłowy zrost z kością pacjenta tworząc sztuczny korzeń. Mając stabilną podstawę, po upłynięciu od trzech do sześciu miesięcy, umocowuje się na niej koronę protetyczną. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie pięknego uśmiechu, bez zbędnego szlifowania i naruszania zdrowia zębów, tak jak miało to miejsce dotychczas przy zakładaniu mostów. Wrocław Krzyki Dentalium, to miejsce w którym wykonasz trwałe implanty stomatologiczne, gwarantujące olśniewający hollywoodzki uśmiech.

mplantologia i budowa implantu

Profesjonalna implantologia

Należy jednak pamiętać, że implantologia to nie tylko niesamowity efekt wizualny, ale również dbałość o stan zdrowotny i odpowiednią mechanikę oraz fizjologię żucia. Implanty więc nie tylko naśladują naturalne zęby, ale zapobiegają zanikowi i stymulują rozwój tkanki kostnej, pozwalają uniknąć pochylania się sąsiednich zębów i zmian w stawach skroniowo- żuchwowych. Jeżeli obawiają się Państwo bólu, to pragniemy poinformować, że cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, które pozwala Państwu czuć się komfortowo w trakcie procedury umieszczania implantu stomatologicznego, a dzięki lekom przeciwbólowym wypisanym do domu również po zabiegu.

Sposób dbania o implanty nie różni się od standardowego oczyszczania własnych zębów, implanty są odporne na działanie próchnicy. Ważne jest coroczne kontrolowanie oraz oczyszczanie powierzchni implantu w gabinecie stomatologicznym. Chcąc poznać ceny opisanego zabiegu zachęcamy do zapisania się na konsultację, gdzie zostanie przedstawiona wycena procesu implantacji.

Budowa implantu

Implant stomatologiczny to nie tylko część wkręcona w kość. Każda praca iplantoprotetyczna składa się z kilku części:

  • implantu,
  • łącznika,
  • korony protetycznej.