Gabinet Stomatologiczny Dentalium Wrocław

Leczenie kanałowe (endodontyczne)

Leczenie kanałowe (endodontyczne) wykonujemy, gdy dojdzie do zapalenia miazgi, najczęściej z powodu próchnicy, co objawia się bólem zęba. Niejednokrotnie jest on na tyle silny, że nie pomagają żadne środki farmakologiczne, a leczenie kanałowe jest jedyną możliwą alternatywą na uratowanie takiego zęba przed usunięciem.
Leczenie endodontyczne polega na dokładnym oczyszczeniu przez stomatologa komory zęba i systemu kanałów korzeniowych z zainfekowanej miazgi (sieć naczyń krwionośnych i nerwów).

W naszym gabinecie zabieg wykonywany jest w osłonie koferdamu- lateksowej gumy, która zapobiega dostaniu się śliny i bakterii do opracowywanego zęba.
Dzięki zastosowaniu komputerowego systemu znieczulenia Sleeper One wszystkie zabiegi mogą być przeprowadzone bezboleśnie.

Oczyszczanie mechaniczne kanałów korzeniowych przeprowadzane jest przy użyciu specjalnych narzędzi ręcznych, maszynowych i ultradźwięków, natomiast czyszczenie chemiczne lekarz dentysta przeprowadza przy użyciu różnych preparatów mających na celu zabicie bakterii i rozpuszczenie składników organicznych. Całość leczenia odbywa się pod kontrolą endometru (elektroniczny przyrząd do określania długości kanałów).
Aby poprawić precyzję wykonywanych zabiegów często w naszej pracy wykorzystujemy lupy stomatologiczne.
Ostatecznie opracowane kanały korzeniowe są wypełniane metodą termicznej gutaperki. Jest to jedna z najszczelniejszych metod wypełniania kanałów znana współczesnej endodoncji, która znakomicie współgra z mechanicznym opracowaniem kanałów. Warto zaznaczyć, że temperatura wyzwalana podczas stosowania metod termicznych jest uznawana za bezpieczną dla otaczających tkanek.
Na wszystkich etapach leczenia kanałowego wykonujemy w miarę potrzeby zdjęcia rtg, dzięki czemu zawsze możemy ocenić poprawność leczenia.

Oprócz poprawnego leczenia endodontycznego równie ważna jest późniejsza odbudowa zęba. Dzięki szczelnej, solidnej odbudowie zęba reinfekcja (powtórne zakażenie) kanałów jest znacznie trudniejsza. Zależy nam na solidności oraz trwałości efektów leczenia i wiemy ,że najwięcej niepowodzeń związanych z leczeniem kanałowym związanych jest właśnie z niewłaściwą odbudową zęba po leczeniu. Odbudowa protetyczna(korona , nakład) jest dużo bardziej przewidywalna i trwała w stosunku do wypełnienia kompozytowego wykonanego w jamie ustnej w gabinecie.

Olśnij białym uśmiechem na zimę

Promocyjna oferta profesjonalnego wybielania . 7 promocyjnych pakietów - tak aby każdy znalazł cos dla siebie

Więcej...

Galeria Zdjęć

Gdzie Jesteśmy


"Dentalium" Gabinet Stomatologiczny na większej mapie

Kontakt z Nami

Zapraszamy do rejestrowania się telefonicznie lub mailowo

Adres: ul. Grabiszyńska 241
(budynek NZOZ Medycyna Pracy za Lidlem)
Miasto: 53- 234 Wrocław
TELEFON: 783-387-237
E-mail: mb@dentalium.wroclaw.pl
. mo@dentalium.wroclaw.pl